Medlemsnyt
11. august 2023
Kom til netværksdag i netværket for psykoterapeuter, der arbejder i erhvervslivet

Dagen er planlagt af en ny-etableret styregruppe af psykoterapeuter, der arbejder med ledelsessparring, HR, stresshåndtering mv. i virksomheder i Danmark.
Målet med dagen er at møde andre kollegaer, at få ny inspiration til arbejdet, få ideer til markedsføring, få og give sparring, finde nye samarbejdspartnere, mm.
Dagen vil bestå af to dele, hvor formiddagen vil gå med speeddating, hvor deltagerne lærer hinanden at kende - og eftermiddagen vil byde på workshops, hvor vi vil gå i dybden med nogle af ovennævnte temaer i mindre grupper.
Dansk Psykoterapeutforenings formand og repræsentanter fra sekretariatet deltager også for at sikre, at viden og budskaber fra netværket kan blive brugt aktivt politisk og fagligt.
Det koster 300 kr. at deltage. Der er fuld forplejning på dagen.
Tilmeld dig her
Deltag i netværksdagen