Bestyrelsen

Formand


Pia Jeppesen
pj@dpfo.dk
+45 20 18 13 33Formand siden 2016 og bestyrelsesmedlem siden 2014

Uddannet på Dansk Institut for Psykoterapi og Uddannelse

Privatpraktiserende psykoterapeut MPF i Nordsjælland

 

Næstformand

Kim Matzen
km@dpfo.dk

Bestyrelsesmedlem siden 2018

Uddannet ved Københavns Gestalt Institut

Privatpraktiserende psykoterapeut MPF i København

 

 

 

Bestyrelsesmedlemmer

Clemen Krægpøth
clemen@parterapivejle.dk

Bestyrelsesmedlem siden 2016

Uddannet på Systematisk Integreret Familieterapi og The Kempler Institute of Scandinavia
Privatpraktiserende psykoterapeut MPF i Vejle og familiebehandler hos Vejle Kommune

Mary á Argjaboda
mary@argjaboda.dk

Bestyrelsesmedlem siden 2017

 

 

 

 

Lene Alsbæk Nielsen
lene@beyond-words.dk

Bestyrelsesmedlem siden 2018

Uddannet fra ID Academy

Privatpraktiserende psykoterapeut MPF i København samt Nordsjælland

 

Lone Carmel
lone@relazion.dk

Bestyrelsesmedlem siden 2018

Uddannet ved The Kempler Institute of Scandinavia

Privatpraktiserende psykoterapeut MPF i Roskilde

 

Harald Villemoes
harald@villemoes.dk

Bestyrelsesmedlem siden 2018

Uddannet fra Institut for Gestaltanalyse og StressAkademiet

Privatpraktiserende psykoterapeut MPF på Djursland

 

Marian Bridget Connolly
psykolog-connolly@hotmail.com
Bestyrelsesmedlem siden 2018

 

Brian Sebens (Suppleant)
brian@sebens.dk

Bestyrelsessuppleant siden 2018